Otomotiv

Mercedes-Benz, yepyeni, şık 2022 EQS elektrikli aracını tanıttı

Alman otomobil üreticisi Mercedes, 2022 Mercedes-Benz EQS ile elektrikli araç pazarına girdi. Perşembe günü düzenlenen bir lansman etkinliğinde, Tesla gibi yerleşik elektrikli araç üreticilerinin pazara sunulması için seçkin Mercedes EV modeli birçok heyecan verici özellikle sergilendi.

Mercedes-Benz EQS’nin tasarımı, şirketin güzellik ve birinci sınıf teknoloji ile birleşen lüks ve mükemmellik geçmişini yansıtıyor. Mercedes-Benz, Tesla’nın bazı premium EV’leriyle ölçüm yapabilen özelliklerle birlikte gelen yeni EQS ile lüks sedanlar için EV segmentini yeniden tanımlamayı umuyor. Mercedes-Benz EQS’nin piyasaya sürülmesi, Alman otomobil üreticisinin, EQS’nin önümüzdeki sonbaharda Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürülmesiyle, elektrikli araç pazarındaki pazar payının bir kısmını satın almaya niyetlendiğinin cesur bir göstergesi. 2022 Mercedes-Benz EQS, S-Serisi ailesinin bir parçası olacak.

Mercedes-Benz CEO’su Ola Kaellenius, kapsamlı bir yayın belgesinde Mercedes-Benz’in cesur niyetlerini vurgulamak için, EQS’nin yoğun müşterilerinin beklentilerini aşmak için tasarlandığını ve bu arzunun EQS’nin tüm yönlerine mükemmellikle dolup taştığını söylüyor. 2022 EQS’nin içi cihazlarla süslenmiş ve bir uzay aracının kokpiti gibi tasarlanmış. 2022 EQS’nin fütüristik iç mekanının çekiciliği, daha yakından inceleme ve hatta Tesla’nın en son lüks sedanlarının açıkça basit iç mekanlarıyla karşılaştırma için meraklıları çekmeye mahkum ve bu, 2022 Mercedes-Benz EQS’nin göze çarpan bir özelliği olabilir.

EQS’nin en son Mercedes-Benz S-Class’tan daha pahalı olmasını ve ayrıca Tesla’nın Model S büyük sedanlarından marjinal olarak daha pahalı olmasını bekleyen endüstri gözlemcilerine göre 2022 Mercedes EQS elektrikli aracı 100.000 $ ‘a kadar mal olabilir. 2022 EQS, Mercedes-Benz’in 2039 yılına kadar sattığı otomobillerin yarısından fazlasının EV versiyonlarını almak için “Ambition 2039” girişiminin ilk adımı. Otomobil, Mercedes-Benz için yeni bir araç platformunda çalışan ilk EV ve daha fazlasını içeriyor. Araç yeniden şarj edilmeden önce önemli ölçüde daha yüksek enerji yoğunluğuna ve daha yüksek bir menzile (yaklaşık 770 km) sahip verimli pillerle donatılmış. EQS ayrıca, mevcut EV sedan modelleriyle aynı seviyeye getiren çeşitli teknoloji, güvenlik, rahatlık ve eğlence özellikleriyle dolu.

ABD’de ve küresel olarak elektrikli araç satışlarında sektör lideri olmaya devam ediyor ve Çin dahil diğer pazarlara doğru genişliyor. Bu nedenle Mercedes-Benz, liderlik tablosunu Tesla’nın dışında ödüllendirmeyi hedeflediği için işini onun için biçilmiş kaftan yapıyor. 2022 EQS’nin ABD pazarına 2022 sonbaharında geldiğinde kabul seviyesi, ne kadar iyi hareket ettiğini belirleyecek.


Bu makaleyi 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Admin

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, insanların faydalı bilgiler edinmesini sağlamak amacım. Müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir