Forumteams

Teknoloji Haberleri Paylaşım Portalı

Youtube Abone Arttırma Yöntemleri

İçeriklerinizin Kalitesi

Son dönem teknolojisi ile insanlar artık net görüntüleri bile sıradan bulabilirken, HD olmayan videoların Youtube’da izlenme oranları oldukça düşüktür. Düşük izlenme oranı kanal abone sayısının artmasına da engel olmaktadır. Bu sebeple abonelerinizi tatmin etmek istiyorsanız videolarınızın ses ve görüntü kalitesine çok dikkat etmeniz gerekir.

İçeriklerin Özgün Olması

Belirli bir kategoride içerik üretiyorsanız eğer içeriklerinizin özgün olmasına çok dikkat edin, yaratıcı fikirler üretin, eğer bir başka video’ ya çok benzer bir içerik çekerseniz hiçbir önem ve kalite taşımayacaktır. örneğin: X kanalı yemek tarifi vermiş video da sizinde yemek tarifi vermeniz anlamsız, sizde farklı olması için aynı yemeği yiyip fikirlerinizi görüşlerinizi ve o yemeği anlatabilirsiniz. Böylelikle özgünlüğü korumuş ve farklılık yoluna girmiş olursunuz.

Düzenli Video Yükleyin

Abonelerinizi artırmanın bir başka yöntemi de videoları düzenli olarak kanalınıza yüklemektir. Belirsiz aralıklarla video yüklemek, takipçilerinizin ilgisini kaybetmesine ve abone sayınızın düşmesine neden olur. Abone sayınızı artırmak için özellikle yüksek izlenen videolarınızdan sonra vakit kaybetmeden yeni içerikler sunmaya çalışmalısınız.

Paylaşım Sayınızı Arttırın

Youtube videolarının izlenme oranının artırılması ve kanal aboneliklerinin paylaşılması, platformun aboneliklerinin artırılması Ne kadar çok sosyal medyaya ulaşırsanız, o kadar çok kişiye ulaşabilir, videolarınızı izleyenler o kadar çok kanalınıza abone olmuştur. Bu nedenle sadece Youtube kanalına değil sosyal platformlara da hakim olan abone sayısını artıracaktır.

Edit İşlemlerini Önemseyin

Videolarınızın ilgi çekiciliğini arttırmanın mühim faktörlerinden biri başarılı bir edit yapabilmektir. İzleyenleri etkisi altına alabilecek geçişlere sahip, abonelerinizin kanal karakterini anlayabileceği, başarılı editler kalıcı takipçiler edinmenizi ve paylaşım oranınızı arttırmanızı sağlayacaktır.

Aboneler ile Etkileşim içinde olun

İzleyicileriniz video içeriğiniz hakkında yorum yaptığında, yorumlarını beğenmeniz veya yanıtlamanız abone sayınızın artmasında ciddi rol oynayacaktır. İnsanların hesaba katıldığı duygusuyla iletişim kurduğu biri olmak prestijinizi artıracaktır.

Reklamlardan Faydalanın

Bilinirliği arttırmak ve kanal içeriğinizin daha fazla insan tarafından bilinmesi için reklam oluşturmak oldukça etkili olacaktır. İnsanların videolarınızdan haberdar olarak kanalınızı ziyaret etmesi, içeriklerinizi beğenip abone olması bu yol ile oldukça kolaydır. Reklamlar için yapacağınız ödemeler zaten büyütmek istediğiniz iş için bir yatırım olduğundan, kısa vadede geri dönüşünü alacağınız ödemelerdir.

 Video Açıklamalarınızı SEO Uyumlu Yazın

Videolarınızı yayınlarken en dikkat etmeniz gereken hususlardan bir tanesi de, videoalrınıza açıklama yaparken videonuzu yansıtan kelimeleri düzenli bir şekilde seçmek olacaktır. Bu sayede videonuzu aratan kişilerce videonuz daha üst sıraya ulaşacaktır.


Bu makaleyi 2 dakikada okuyabilirsiniz.