Teknoloji & Haber

BlackBerry küllerinden yeniden doğabilir mi? İşte yeni tasarım

BlackBerry, tasarımlarıyla dikkat çeken bir marka olan TCL ile 4 yıllık bir anlaşma yapmıştı. Bu anlaşmanın nihayete ermediği ve istenilen başarıyı yakalamadığı görülmüştü. Akabinde BlackBerry, mobil güvenlik şirketi olan OnwardMobilitiy ile ortaklık kurmaya karar verdi.

Yeni kurulan ortaklığın nasıl sonuçlanacağı bilinmezken yayımlanan bir basın bülteni heyecanlandırdı. Bu basın bülteninde ‘ Kuzey Amerika ve Avrupa’da fiziksel bir klavyesi olan 5G özellikli ve Android bir akıllı telefon’ vurgusu yapılıyordu. Bu özelliklerde bir telefonun piyasaya sürüleceğini duyuran şirketten yakın tarihte başka bir açıklama gelmese de konsept tasarımları oluşturulmaya başlandı bile.

TELEFON YAKINDA KARŞIMIZA ÇIKACAK

Gerçeğe çok yakın konseptleriyle ve yaptıkları sızıntılarla adlarından söz ettiren LetsGoDigital ekibi, telefonun olası tasarımını gözler önüne serdi. BlackBerry Key 3 olarak adlandırılan bu telefon oldukça iyi görünüyor ve dokunmatik ekranın altında fiziksel bir klavyeye sahip olarak bizleri karşılıyor.

Telefonun arka kısmında kullanılan kamera tasarımı akıllara ilk olarak OnePlus 8’in kamera kurulumunu getiriyor. Telefonda artık bir standart haline dönüşen USB-C şarj portuna yer verilecek ve 3.5 mm kulaklık girişi de telefonda olacak gibi duruyor. Telefonun bu yılın sonuna kadar çıkması bekleniyor.

Kaynak; Kaynak Bağlantı


Bu makaleyi 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Admin

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, insanların faydalı bilgiler edinmesini sağlamak amacım. Müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir