Genel Blog Yazıları

X (Twitter) Ücretli Mi Oluyor?

Elon Musk, X (Twitter) platformunun geleceği hakkında beklenmedik ifadeler kullandı. Canlı yayında Musk, X’in artık tüm kullanıcıları için ücretli hale geleceğini duyurdu.

Ünlü iş adamı ve Tesla, SpaceX ve X’in CEO’su Elon Musk, son yaptığı canlı yayınla sosyal medya gündemini salladı. İsrail Başbakanı ile gerçekleştirdiği canlı yayın sırasında Musk, popüler sosyal medya platformu X’in artık ücretli olacağını duyurdu. Bu, birçok kullanıcı için şaşırtıcı bir haber oldu. Peki, Musk’ın bu kararının arkasında ne gibi nedenler var?

Neden X Ücretli Oluyor?
Elon Musk’ın belirttiği en büyük sebep, platformdaki sahte hesapların ve botların artışı. X üzerinde devasa bir bot ordusu bulunuyor ve bu, platformun kalitesini ve güvenilirliğini olumsuz etkiliyor. Musk, bot üreticilerinin her bot için ayrı bir ödeme yöntemi belirlemesi gerektiğini, bu sayede sahte hesap açma oranlarının düşeceğini belirtti.

X (TWİTTER) KİMLERE ÜCRETLİ OLACAK?
Elon Musk uzun zamandır sosyal medya platformundaki botlardan ve sahte hesaplardan kurtulmaya yönelik çözümünün doğrulama için ücret almak olduğunu söylüyordu. Geçen yıl Twitter’ı devraldığından beri, kullanıcıları artık X Premium olarak adlandırılan gelişmiş bir hizmet için ödeme yapmaya teşvik etmeye çalıştı. Bu, ücretli abonelere daha uzun gönderiler ve platformda daha fazla görünürlük gibi daha fazla özellik sunarak yapıldı. Ancak kullanıcılar şu anda X’i ücretsiz olarak kullanmaya devam edebiliyor.


Bu makaleyi 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Admin

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, insanların faydalı bilgiler edinmesini sağlamak amacım. Müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir