Genel Blog Yazıları

Bill Gates’ten çarpıcı açıklama: Çiçek hastalığı saldırıları olabilir!

Milyarder teşebbüsçü Bill Gates, çiçek hastalığı suretiyle olası biyolojik tabanca vurgusu yaparak hükûmetlere bir davette bulunmuş oldu. Microsoft’un kurucusu, hükûmetlerin araştırma ve geliştirmeye milyarlarca dolar yatırım yapması icap ettiğini söylemiş oldu. Böylelikle, gelecekteki salgın hastalıklara ve çiçek hastalığı taarruzlarına karşı tetikte olmamızın kıymetli bulunduğunu belirtt

Teşebbüsçü, biyoterörizmin naturel olarak oluşan salgınlardan daha büyük bir tehdit olabileceğini düşünüyor. İşte, son vakitlerde skandallarla gündemden düşmeyen Gates’in açıklamaları…

Bill Gates, biyosilah akınlarına karşı uyardı

Independent‘ın haberine nazaran, Gates’in Sağlık Seçim Komitesi lideri Jeremy Hunt ile yapmış olduğu konuşma dikkat çekti. Dünyanın en büyük beş şirketinden önde gelen Microsoft’un kurucusu, yeni bir Dünya Sağlık Örgütü Pandemi Gücü‘nün kurulması için davette bulunmuş oldu. Bunun için milyarlarca dolarlık yatırımı önerdi.

Bill Gates, çiçek hastalığı akınları başta olmak suretiyle biyosilahlara karşı hazırlıklı olmamız icap ettiğini belirtti. Gelecekte bu çeşit akınların bilhassa havaalanlarına yapılabileceğini belirtti. Zira bu ortamlarda binlerce insan değişik kentlere ve ülkelere gidiyor. Doğrusu, havaalanlarına meydana getirilen bir virüs saldırısı binlerce insanoğlunun virüsü değişik noktalara taşıması manasına geliyor.

Konuşmasında Gates, “Ümit ederim beş yıl içinde ‘Bir sonraki pandemiye hazırız’ isminde bir kitap yazacağım. DSÖ nezaretindeki bir pandemik Vazife Gücü (Gates’in sözüyle germ-games) için yılda ortalama bir milyar fon toplamalıyız”. dedi.

(Foto: James Oatway

Ayrıyeten söz mevzusu yatırımlar büyük olsa da grip ve soğuk algınlığının yok edilmesi suretiyle yeni çalışmalara yol açabileceğini de söylemiş oldu. Bill Gates bilhassa de ABD ve İngiltere suretiyle ekonomik güçlere seslendi. Bu ortada, çalışmalarının bir kesimi olarak pandemi hazırlığı ile alakalı konuşmalarına devam edeceğini kelamlarına ekledi.

İklim değişikliği ve fukara ülkelerin hastalıklarla uğraşı suretiyle konuşacağı fazlaca şeyin bulunduğunu belirtti. Son olarak, bahsi geçen vazife gücü hakkında, “Bence verimli bir taban bulacak. Zira bildiğiniz gibi trilyonlarca dolar ve milyonlarca insanı kaybettik. Vatandaşlar ülkelerinden bunun tekrar olmasına müsaade vermemelerini bekliyor.” dedi.

Pekala, siz Bill Gates’in bu açıklamaları hakkında ne düşüyorsunuz? Birebir halde biyosilah taarruzları ile alakalı fikirleriniz neler? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Kaynak: Shiftdelete


Bu makaleyi 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Admin

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, insanların faydalı bilgiler edinmesini sağlamak amacım. Müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir