Forumteams

Teknoloji Haberleri Paylaşım Portalı

iPhone 12 ve iPhone 12 mini için yeni mor renk seçeneği

Yeni mor renk seçeneğinin sunulduğu iPhone 12 ve iPhone 12 mini modellerinin her ikisinde de, Apple’ın belirttiğine göre güçlü hesaplamalı fotoğrafçılık özellikleri ve bir akıllı telefonda en yüksek kalitede video sunan gelişmiş bir çift kamera sistemi, daha parlak, daha sürükleyici bir görüntüleme deneyimi için OLED ile geniş uçtan uca süper Retina XDR ekranlar ve Ceramic Shield ön kapak, iPhone’da şimdiye kadarki en büyük dayanıklılık sıçramasını sağlıyor. Bir akıllı telefondaki en hızlı çip olan Apple tasarımı A14 Bionic , pil ömrünü verimli bir şekilde yönetirken iPhone 12’deki her deneyime güç veriyor. iPhone 12 modelleri aynı zamanda en iyi 5G deneyimini sunar ve MagSafe ile yüksek güçlü kablosuz şarj ve iPhone’a kolayca takılan yeni bir aksesuar ekosistemi sunar.

Mor renkli iPhone 12 ve iPhone 12 mini, 23 Nisan Cuma gününden itibaren ön siparişle satışa sunulacak ve 30 Nisan Cuma gününden itibaren satışa sunulacak. Müşteriler ayrıca iPhone’larını yeni bir MagSafe Deri Kılıf veya Silikon Deep Violet renkli Deri Kılıf ile tamamlayabilirler. Arizona’da Capri Mavisi, Antep Fıstığı, Kavun veya Ametist veya Deri Cüzdan kılıfları bugünden itibaren sipariş edilebilir.

Mor, siyah, beyaz, mavi, yeşil, Ürün Kırmızısı ve şimdi de mor olan iPhone 12 ve 12 Mini’nin altıncı rengi. Apple’ın gökkuşağı logosunda, şirketin 70’lerin sonlarından 90’ların sonuna kadar kullandığı ve içinde mor olan altı renk vardı. Yeni mor renk iPhone 12 Pro veya 12 Pro Max’te mevcut değil, bu mantıklı çünkü Pro modelleri genellikle grafit, gümüş ve altın kaplamalara bağlı kalıyor.

İPhone 12’deki düz alüminyum kenarlar da mor renktedir ve arka tarafla uyumludur. Şahsen kesinlikle çarpıcı görünüyor. Ancak renk yeni olsa da telefonla ilgili diğer her şey aynı. 5G için de aynı desteğe sahip. OLED ekran, Apple’ın seramik kalkanıyla kaplıdır. Gövde, toza ve suya dayanıklılık için IP68 derecesine sahiptir. MagSafe kablosuz şarjı ve aksesuarları destekler. Aynı A14 Bionic işlemciye sahip, iOS 14 yazılımında çalışıyor ve hatta aynı kameralara sahip.


Bu makaleyi 2 dakikada okuyabilirsiniz.