Mobil

Özel İletişim Vergisi ve Telsiz Kullanım Ücretine yeni yıl zammı

Özel İletişim Vergisi ve Telsiz Kullanım Ücreti’nde yapılan zam duyuruldu. Yeni aboneler için geçerli olan Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi ile mevcut abonelerin ödediği Telsiz Kullanım Ücreti zamlı olarak güncellendi. Peki, 2024’te Özel İletişim Vergisi ne kadar olacak?

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Özel İletişim Vergisi yüzde 53,84 oranında artırıldı. Bu zamla birlikte, 2024 için Özel İletişim Vergisi miktarı 260 TL’den 400 TL’ye yükseldi.

Yeni hat sahiplerinden alınan Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi ise 2024’te 400 TL olarak belirlendi. Yeni mobil hat, sabit hat ve sabit internet abonelikleri için öngörülen ücretler 12 eşit taksitle tahsil edilecek şekilde düzenlendi. Bu doğrultuda, her yeni aboneden 12 ay boyunca aylık 33,33 TL Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi alınacak.

Mevcut aboneliklerden alınan Özel İletişim Vergisi oranı değişmedi. Faturaların yüzde 10’u oranında Özel İletişim Vergisi alınmaya devam edecek.

Telsiz Kullanım Ücreti ise tüm mobil aboneler için 2024’te zamlanarak 9,43 TL’den 15 TL’ye yükseldi. Faturalı ve faturasız hat sahiplerinden her ay 15 TL tutarında Telsiz Kullanım Ücreti alınacak. Bu değişiklikler, iletişim vergilerinde önemli bir artışı beraberinde getiriyor.

 


Bu makaleyi 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Admin

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, insanların faydalı bilgiler edinmesini sağlamak amacım. Müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir