Forumteams

Teknoloji Haberleri Paylaşım Portalı

Türk yazılımcılar Apple’ı kandırdı! Çocuk oyunu, kumar uygulaması çıktı..

Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen Jungle Runner 2k21 adlı uygulama, sosyal medyada çok konuşulanlar arasına girdi. “Kosta Eleftheriou” adlı bir Twitter kullanıcısı, App Store‘da yer alan bu ilginç uygulamayı fark etti. Çocuk oyunu olarak gizlenen uygulamanın aslında gizli bir online kumar uygulaması olduğunu tespit etti.

Bu uygulamayı tespit eden “Kosta Eleftheriou” isimli uygulama geliştiricisine göre, söz konusu oyun ilk etapta insanların karşısına basit 2D bir parkurda para toplayan maymun çıkarıyor. Ancak oyun bir süre sonra sanal kumar uygulamasına dönüşüyor.

İnandırıcılığı artsın diye CNN Türk kullanıldı

Uygulamanın birkaç aydır var olduğu tespit edildi ancak kullanıcıların güvenliğini kazanmak için CNN Türk’de ekranlara çıktığını gösteren görseller bile kullanılmış. Durumla ilgili resmi bir açıklama gelmese de büyük siteler durumu açığa çıkarınca bazı bölgeler için App Store’dan kaldırıldı.

Uygulamanın birkaç aydır var olduğunu söyleyen “Kosta Eleftheriou”, indirme almak ya da kullanıcı itibarını kazanmak için, oyunun CNN Türk ekranlarında bile çıktığını gösteren sahte görseller kullandığını gözler önüne serdi.

Şimdilik ne Apple cephesinden ne de oyunun geliştiricisinden konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. Açıklama geldiği takdirde sizlerle paylaşacağımızı belirtelim. Son olarak Jungle Runner 2K21’in bu olayın ortaya çıkmasından sonra App Store’dan kaldırıldığının da altını çizelim.


Bu makaleyi 1 dakikada okuyabilirsiniz.