Forumteams

Teknoloji Haberleri Paylaşım Portalı

Apple, Yeni Apple TV 4K’yı Duyurdu

Apple, 2017’de çıkan Apple TV 4K’nın yerini alan yeni bir Apple TV yayın kutusunu duyurdu. Yeni model, önceki modelin adını koruyor ancak HDR videoyu daha yüksek karede oynatmasını sağlayan daha güçlü bir A12 Bionic çip ile birlikte geliyor. oranları. Ayrıca, uyumlu bir iPhone’dan AirPlay üzerinden 60 fps Dolby Vision oynatmayı destekleyecek kadar güçlüdür.

Dört yıldır Apple’ın amiral gemisi set üstü kutusu olan eski Apple TV 4K, 4K akışının yanı sıra Dolby Vision da dahil olmak üzere HDR’yi destekliyor. Ayrıca Dolby Atmos ses kodeklerini de destekler. Ancak, bir Apple TV’de ciddi oyunlar oynamak istemeniz durumunda önemli olabilecek 120 Hz yenileme hızlarını desteklemiyor. Aynı zamanda en kötü şöhretli uzaktan kumandaya sahip.

Neyse ki Apple, geliştirilmiş, daha ergonomik bir tasarım ve daha fazla özellik ile yeni Apple TV 4K için uzaktan kumandayı tamamen yeniden tasarladı. Yeni uzaktan kumanda, önceki modelden daha kalındır, orijinalin kötü huylu kaydırma pedinin yerine yeni bir beş yönlü dokunmatik denetleyiciye ve TV’nizi kapatmak için uygun bir güç düğmesine sahiptir. Siri arama düğmesi, uzaktan kumandanın yan tarafına, sağ baş parmağınızın altına taşındı.

Apple, Apple TV kutusunu yeniden tasarlamadı – Apple’ın rakiplerinin çoğunun şu anda kullandığı dongle tasarımlarının aksine, bir rafa veya eğlence merkezine koymanız gereken sincap şeklinde bir paket olarak kaldı. Yeni bir özellik, Apple TV’nin bir iPhone’daki ışık sensörünü kullanarak TV ekranınızın renklerini optimize etmesine olanak tanır. Apple, Fox Sports, NBCUniversal, Paramount Plus, Red Bull TV ve Canal Plus dahil olmak üzere yeni Apple TV için yüksek kare hızlı HDR içeriği üretmek için bir dizi içerik sağlayıcıyla birlikte çalıştığını söylüyor.

Yeni Apple TV 4K, 32 GB depolama alanı için 179 ABD dolarından başlıyor ve 30 Nisan’dan itibaren satın alınabilecek. 64GB’lık bir model de 199 dolara satışa sunulacak. Apple ayrıca 1080p çözünürlükle sınırlı olan eski Apple TV HD’yi yeni uzaktan kumandayla 149 dolara satıyor.

Tüm bu fiyatlar Apple’ın Amazon, Google ve Roku gibi rakiplerinden çok daha yüksek. Apple bir kez daha insanların bir set üstü kutuda performans ve ekosistem için ödeme yapacağına ve bunun için ağır bir prim ödeyeceğine bahse giriyor.

Kaynak : https://www.theverge.com/2021/4/20/22386298/apple-tv-4k-a12-bionic-price-features-release-date


Bu makaleyi 2 dakikada okuyabilirsiniz.