Forumteams

Teknoloji Haberleri Paylaşım Portalı

Discord’un Microsoft anlaşmasını reddettiği bildirildi

Wall Street Journal, Discord’un kendisini Microsoft’a veya diğer şirketlere satmak için görüşmeleri sona erdirdiğini bildirdi. Popüler çevrimiçi sohbet uygulamasının, Discord’u 10 milyar doların üzerinde bir fiyatla Mart ayında Microsoft’a satması için görüşmelerde bulunduğu bildirildi.

Wall Street Journal, Discord’un en az üç başka şirketle görüşmelerde bulunduğunu, ancak “iyi gittiği için” bağımsız kalmaya karar verdiğini yazıyor. WSJ’ye göre Discord’un aylık 140 milyon kullanıcısı var ve 2020’de yaklaşık 130 milyon dolar gelir elde etti, ancak yine de kârlı değil.

Microsoft’un Discord’a olan ilgisinin, ikincisinin çevrimiçi topluluklar için bir yuva olma rolüyle çok ilgisi vardı. Uygulama, kendi forumlarını geliştiren içerik oluşturucuların yanı sıra video ve masa üstü rol yapma oyunlarına odaklanan evde yetiştirilen gruplar için bir destinasyondur. Microsoft, Xbox ve Surface cihazlarının dışında, çoğu insanın günlük yaşamının bir parçası olmak için tüketiciye dönük büyük bir yola sahip değil. Teams’i kişisel kullanım için açtı, ancak Discord yerleşik bir aşinalığa sahip ve kurumsal bir yazılım olarak okunmuyor. Wall Street Journal, hem Discord hem de Microsoft’un yenilenen görüşmelere hala açık olduğunu yazıyor, ancak şimdilik Discord kendi yolunda ilerliyor.


Bu makaleyi 1 dakikada okuyabilirsiniz.