Forumteams

Teknoloji Haberleri Paylaşım Portalı

Redmi Oyun Akıllı Telefon Üstün Özelliklerle Nisan Sonunda Geliyor

Xiaomi alt markası Redmi de bir oyun telefonu geliştiriyor. İşte bu telefon için yeni bilgiler gündemde gelmeyi sürdürüyor.

3C sertifika veritabanında M2104K10C model numaralı bir Redmi akıllı telefon göründü. Bu cihazın Redmi’nin ilk oyun telefonu olarak piyasaya sürüldüğü söyleniyor. Buna göre sertifika, cihazın maksimum 67W şarj için derecelendirildiğini gösteriyor. Bir oyun telefonu olduğu düşünüldüğünde, büyük olasılıkla kablolu bir şarjla gelmesi bekleniyor. Bununla birlikte, 67W şarj Xiaomi için yeni bir durum değil. Son zamanlarda Mi 11 Ultra, 67W kablolu + kablosuz ile piyasaya çıktı. Bunun, açıkladığı en hızlı şarj protokolü olmadığını unutmamak gerek.

Şirket geçen yıl da Mi 10 Ultra’yı getirmişti ve 120W’a kadar şarj desteğine sahipti. Bununla birlikte, bu 67W şarj desteği de önceki raporla uyumlu. Bugün ise oyuncu telefonu hakkında yeni bilgiler gün yüzüne çıktı. Telefon ilk olarak 144Hz yenileme hızına sahip Samsung E4 AMOLED ekranla gelecek. Yeni telefon ayrıca 5.000 mAh büyüklüğünde bir batarya ve 67W hızlı şarj ile donatılacak. Telefonun ihtiyacı olan bir diğer şey, Redmi ekibinin yine bir Xiaomi markası olan Black Shark bölümünden ödünç alacağı tuş.  Satış fiyatının 1.999 CNY’den başlayacağı söyleniyor – bu da 305 $ / 255 € ‘ya (yaklaşık olarak 2.455,19 Türk Lirası) karşılık geliyor. Çin için standart bir fiyat olsa da dünya genelinde de çok agresif bir fiyat bekleniyor.


Bu makaleyi 1 dakikada okuyabilirsiniz.