Teknoloji & Haber

Xiaomi Mi Watch Türkiye’de

Xiaomi Mi Watch Türkiye’de 

Yuvarlak bir tasarıma sahip  olan Mi Watch modeli piyasa bulunan ve popüler akıllı saatlerin sunduğu hemen hemen tüm özellikleri sunarken,kare tasarımlı  karşımıza çıkan Mi Watch Lite modeli ise adından ve fiyatından anlaşılacağı üzere biraz daha kısıtlı ve hafif özelliklerle satışa sunuldu.

Xiaomi Mi Watch VE Mi Watch Lite Özellikleri :

454×454 piksel ekran çözünürlüğüne sahip olan ve 1,39 inç AMOLED ekran özelliği ve boyutuyla karşımıza çıkan Xiaomi Mi Watch akıllı saatte 420 mAh’lik batarya bulunuyor.5 ATM basınca kadar suya dayanıklı olan akıllı saatte içerisinde; nabız sensörü, hızlanma sensörü, jiroskop, jeomanyetik sensör, barometre, ortam ışığı sensörü ve GPS gibi özellikler ve teknolojiler bulunuyor.

Kare bir tasarımla karşımıza çıkan ve Apple Watch Serisine oldukça benzeye  Mi Watch Lite  modeli 320×320 piksel ekran çözünürlüğü sunmasının yanı sıra 1,4 inçlik bir LCD ekran boyutu ve özelliğiyle aflarda yerini alacak. 230 mAh’lik batarya kapasitesiyle en kısıtlı ve minimum kullanımda 9 güne kadar kullanımın mümkün olacağı iddia edilen akıllı saat modeli; kalp atış hızı izleme, detaylı uyku takibi, solunum egzersizleri ve arama yanıtlama gibi Mi Watch modelinde bulunan birçok özelliği bünyesinde bulunduruyor.

Xiaomi Mi Watch Ve Mi Watch Lite Fiyatı :

Xiaomi Mi Watch modeli  1.099 Türk Lirası, Mi Watch Lite ise 599 Türk Lirası fiyatıyla Türkiye’de satışa sunuldu.Şuan için çoğu teknoloji marketinde ve web sitelesinde henüz görünmeyen ürün muhtemelen önümüzdeki hafta içerisinde tam anlamıyla satışa sunulacaktır.


Bu makaleyi 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Admin

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, insanların faydalı bilgiler edinmesini sağlamak amacım. Müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir