İşletim Sistemleri

Windows 11 İle Tanışın

Sizi kişilere ve sevdiğiniz şeylere yakınlaştıran yeni bir Windows deneyimi.

Taze bir perspektif kazanın
Windows 11, taze bir deneyimle tutkularınızın peşinden gidebileceğiniz sakin ve yaratıcı bir alan sağlar. Yenilenen Başlat menüsünden sevdiğiniz kişilere, haberlere, oyunlara ve içeriklere bağlanmanın yeni yollarına varan birçok yenilik barındıran Windows 11 sayesinde doğal bir şekilde düşünün, kendinizi ifade edin ve içerik üretin.

Üretkenliğinizi en üst düzeye çıkarın
Yerleştirme düzenleri, Masaüstleri ve daha sezgisel yeni bir yeniden yerleştirme deneyimi gibi araçlarla ihtiyaç duyduğunuz tüm uygulamalara erişin ve birden fazla işi kolayca yapın.

Bağlantı kurmanın yeni yolları
Microsoft Teams ile masaüstünüzdeyken önemsediğiniz kişilerle anında bağlantı kurun. Karşınızdaki kişi hangi cihazda olursa olsun ücretsiz arama gerçekleştirin veya sohbet edin.

Sizin içerikleriniz, sizin derlemeniz
Microsoft Edge ve seçebileceğiniz çok sayıda Arabirim Öğesi ile en çok önemsediğiniz haberleri, bilgileri ve eğlence içeriklerini hızla takip edebilirsiniz.2 İhtiyaç duyduğunuz uygulamaları ve sevdiğiniz dizileri yeni Microsoft Store’da kolayca bulabilirsiniz.

Oyun zamanı. Her zaman.
Windows 11, gerçek dünyaya meydan okuyan grafik kabiliyetiyle oyun deneyimini bambaşka bir seviyeye taşıyor.4 Sizi 100’ün üzerinde yüksek kaliteli oyunla buluşturan Xbox Game Pass ile yeni favori oyununuzu keşfedin (üyelik ayrı olarak satılır).

Hazırlanın
Windows 11 henüz çıkmadı; bu yılın ilerleyen aylarında kullanıma sunulacak. Heyecanla bekliyorsanız bu süre zarfında hazırlanmak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Minimum sistem gereksinimleri
Sistem gereksinimleri ve ayrıca gereksinimleri karşılamak için bazı bilgisayarların nasıl güncelleştirilebileceği veya ayarlarının nasıl değiştirilebileceği hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

GEREKSİNİMAÇIKLAMA
İŞLEMCİ:1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı, 2 veya daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)
BELLEK:4 GB RAM
DEPOLAMA:64 GB veya daha büyük depolama cihazı
SİSTEM ÜRETİCİ YAZILIMIUEFI, Güvenli Önyükleme özellikli. Bilgisayarınızın bu gereksinimi karşılamasının nasıl sağlanacağı hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayın.
TPMGüvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0. Bilgisayarınızın bu gereksinimi karşılamasının nasıl sağlanacağı hakkında yönergeler için buraya tıklayın.
GRAFİK KARTI WDDM 2.0 sürücüsüyle DirectX 12 veya üzeri ile uyumlu.
EKRAN Diyagonal olarak 9 inçten daha büyük olan yüksek çözünürlüklü (720p) ekran, renk kanalı başına 8 bit.
İNTERNET BAĞLANTGISI Windows 11 Home kurulumu için Microsoft hesabı ve internet bağlantısı gereklidir

Bazı özellikler için belirli donanımlar gerekir. Bazı uygulamaları çalıştırmaya yönelik sistem gereksinimleri, Windows 11’in minimum cihaz belirtimlerinden daha fazla olabilir. Yüklemek istediğiniz uygulamalara özel cihaz uyumluluğu bilgilerini kontrol edin. Cihazınızdaki kullanılabilir depolama alanı, yüklü uygulamalara ve güncelleştirmelere göre değişiklik gösterir. Yüksek özellikteki bilgisayarlarda performans daha iyidir. Zaman içinde ve güncelleştirmeler için ek gereksinimler söz konusu olabilir.

Mevcut Windows 10 bilgisayarımın Windows 11 donanım gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını nasıl anlarım?

Mevcut bilgisayarınızın minimum gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını görmek istiyorsanız Bilgisayar Sistem Durumu Denetimi uygulamasını indirin ve çalıştırın.


Bu makaleyi 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir