Forumteams

Teknoloji Haberleri Paylaşım Portalı

Web Tasarım Nedir?

web tasarım nedir?

Günümüzde artık herkes kendi web sitesini tasarlamak için bir uğraş içinde çabalamaktadır. İnternet teknolojisinin kolaylaşmasıyla birlikte ve artık kullanıcılar merak ettikleri her şeyi istedikleri zamanlarda ulaşabilmeleriyle birlikte merak etmiş oldukları konular üzerinde çalışmalarını yürütebilmektedirler. Özellikle internet siteleriyle ilgilenen kişilerin tek yapmak istedikleri şey kendi internet adreslerini tasarlamalarıdır. İnternet sitesi tasarlama konusu o kadarda zor denilecek bir kavram değildir.

Fakat önüne gelen herkeste gelişmiş fonksiyonlu ve profesyonel olacak şekilde web tasarım yapmaları imkansızdır. Her ne kadar deneme yanılma yolu ile de gidilse de web tasarım yapabilmeniz için baya bir çalışma elde etmeniz gerekiyor. Şimdi bu yazımız üzerinden kullanıcıların akıllarında kalmış olan web sitesini nasıl yaparım gibi soruların cevaplarını kendilerine yönetebilmek için açıklamalarda bulunacağız.

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Öncelikle web tasarım yapabilmeniz için belli başlı ana programların kullanışlarını bilmeniz gerekiyor. Özelliklede günümüzde popüler olan Photoshop programını ismini gibi bilmeniz lazım. Aksi taktirde farklı amaçlar olarak site tasarlama gibi bir avantajınız bulunmamaktadır. İleri düzeyde kodlama bilgisi olan arkadaşlarımız istedikleri gibi profesyonel bir tasarım çalışması ortaya koymadan da kodlar sayesinde istemiş oldukları görselleri elde edebilmektedirler. Fakat kod bilgisi olmayan kullanıcılar tamamen Photoshop programı üzerinden tasarlamalar yapmak zorundadır. Bunun için photoshop bilginiz yoksa mutlaka internet üzerinden veya video hizmeti vermekte olan sitelerden photoshop dersleri vermekte olan kullanıcıların videolarını izleyebilirsiniz.

Ön Hazırlık Çalışmaları

Photoshop programını kavradığınızı ve azıcıkta olsa biraz kodlama bilgisine sahip olduğunuzu varsayaraktan bir sonraki konuyu ele alıyoruz. Burada sizlere konuyu daha iyi kavramanız için örnekler üzerinden ilerleme sağlayacağız. Elimizde bir tane ticaret sitesi siparişi olsun müşterimizin bizden istediği ürün ekleme ürün çıkarma ve değişik kategorileri eklemek için tasarım istemektedir. Tabi burada kodlama bilginizde birazcık olsa konuşacaktır. Daha sonrasında müşterimizin bizlerden istemiş olduğu konular üzerinden algoritma çizmemiz gerekiyor. Yani ürünler – ürün ekle – ürün çıkar- ürün düzenle gibi aşamaları sıralı bir şekilde aklınızda kalması için çalışabilecek bir tane algoritma temasını kendinize hazırlamanız gerekiyor. Müşterimizden ürünler hakkında bilgiler ve sitesine eklemek istediği telefon numaralarını istedikten sonra ön hazırlık aşamalarını tamamlayıp, tasarım aşamasına sorunsuz bir şekilde geçebilir.

Web Tasarım ile ilgili bir başka yazı ilginizi çekebilir.

 https://www.forumteams.com/konu-web-tasarim-nedir.html


Bu makaleyi 2 dakikada okuyabilirsiniz.