MobilTeknoloji & Haber

Türkiye’de Üretime Başlayan İlk TCL Telofonu

Türkiye’de üretime başlayan şirketler arasında katılan TCL, bu kapsamda yeni akıllı telefon modeli TCL 20 SE’yi tanıttı. Bu telefon şirketin Türkiye’de üretmiş olduğu ilk akıllı telefon olmasıyla dikkat çekiyor. Yüzlerce ülkede faaliyet gösteren TCL, yeni telefonunu Türkiye’de ön siparişe açtı.

Akıllı telefon piyasasında ağırlığını hissettiren Çin merkezli şirketler yeni modellerini piyasaya sürmeye devam ederken, Türkiye’ye de ilgi duymaya başladılar. Kısa süre önce Türkiye’de üretime başlayan Samsung, Oppo, Xiaomi’ye katılan TCL’nin yeni telefonu üretim tesisinde ‘Made in Türkiye’ etiketiyle üretilen üretildi.

TÜRKİYE’DE ÜRETİLEN İLK TCL TELEFONU

28 Mayıs 2021’de Türkiye Cumhuriyeti Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank’ın da ziyaret ettiği üretim tesisinde ‘Made in Türkiye’ etiketiyle üretilen TCL 20 SE, Qualcomm’un 11 mm’lik Snapdragon 460 işlemcisinden ve 4 GB RAM’den gücünü alıyor.

Telefonun ekran tarafında karşımıza 6,82 inç boyutlarında 1.640 x 720 piksel çözünürlük çıkıyor. 20.5:9 ekran oranı sunan telefonda aynı zamanda akıllı kayan pencere özelliği bulunuyor.

IPS LCD ekran tercih edilen telefonda dahili depolama alanı 64 GB olarak bizleri karşılıyor ve microSD kart desteği de sunuluyor. Kamera tarafında ise dörtlü bir kurulum bulunan telefonda F/1.8 diyaframlı 16 Megapiksel ana kameraya 5 megapiksel ultra geniş açı, 2 megapiksel derinlik ve 2 megapiksel makro kameralar eşlik ediyor. Ön kamerada ise TCL, bu model için 8 Megapiksellik bir kamera tercih etmiş. Telefonun aynı zamanda 5.000 mAh bataryası bulunuyor.

Haber Kaynağı; Milliyet


Bu makaleyi 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Admin

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, insanların faydalı bilgiler edinmesini sağlamak amacım. Müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir