Teknoloji & Haber

Telepati Nedir? Telepati Nasıl Yapılır?

Yunancadan türeyen bir sözcük olan telepatinin yapıldığına, kısacası varlığına dair tarih boyunca bir sürü efsane dile gelmiştir. Efsane tarafını bırakıp bilimsel açıdan incelersek bu kelimeyi, beyindeki sinir iletimi elektro-kimyasal bir olay olup her reaksiyon kimyasal bir iletim sonucu gerçekleşir. Bu da bir sürü beyin dalgasının oluşumuna neden olur. Sadece insanların değil her türden hayvanın kendine özgü beyin dalgaları vardır. Bu beyin dalgalarının da türe özel frekansları var ve sürekli titreşim halindeler. Yapılan araştırmalara göre canlılar sürekli titreşim halinde ve aralarındaki mesafe arttıkça bu titreşimler azalıyor. Telepatide ise uzaklık bu yayın ve titreşimlere engel teşkil etmiyor.

Telepati yoluyla iletim gerçekten mümkün müdür? Neden olmasın? Telepatik iletişim, konuşmadan ya da herhangi bir mimik kullanmadan sadece beyin dalgaları ile iletişim kurmak anlamına geliyor. Bilim sınırları olmayan bir deryadır . Bilim çılgınlığında her an herşey mümkün olabilir. Bazen insanlar konuşmadan anlaşabilir. Hatta ‘’ tam da ben öyle söyleyecektim sen benden daha uzun yaşayacaksın ‘’ diye türlü inanışlar da var. Yani aynı anda aynı şeyi düşünebiliriz.

Belki de biz kelimeleri kullanıp karşımızdaki insanla konuşmaya başlamadan önce beynimiz bizden habersiz  o kişinin beyniyle iletişime geçiyor olabilir. ABD‘deki Northwestern Üniversitesi‘nden nöroloji profesörü Dr. Moran Cerf‘in insanların karar alma süreçlerini incelediği bir çalışmada beraber vakit geçiren insanların beyin dalgalarında benzerlik olduğu kanıtlanır nitelikte.Hatta bazı vakalarda insanlar konuşmadan aynı kararı bile almışlar.

Sonuç olarak bir insanla vakit geçirmek o insanı tanımak zaten insanlığın harika bir kimyasal uyumu. Bu uyum zamanla eşsiz bir senfoni gibi işleyebilir. Ruh ikizi aşıklar, candan öte kankalar.. Bir şekilde birbirlerinin beyin dalgalarını etkiliyorlar. Şu an net olmasa da gelecekte beyin haritaları ve uygun görüntüleme teknikleriyle telepatinin gizemi çözülecek.

Telapat olmak hayal değil. Uzak bir gelecek gibi gözükse de bu konuda yapılan tüm araştırmaların söylediği tek bir şey var: ne kadar çok denerseniz o kadar çok gelişir

Telepati yapmak için minik egzersizler ile işe başlayabilirsiniz. Kurallar çok basit:

1- Olabildiğince rahatlayın. Nefes alıp verişinize odaklanın

2- Aranızda duygusal bağınızın olduğu birini düşünün ve odaklanın

3- Söylemek istediğiniz şeyi tekrarlayın. Mümkünse basit şeylerle başlayın Örneğin sizi aramasını isteyin.

Bu üç aşama tamamen sabır isteyen ve uzun zaman alacak olan eylemlerdir. Telepat olduğunu iddia eden insanlar  ya da 6. Hissi olan insanlar tamamen bu olaylar silsilesini izliyorlar. Bu konuya meraklı insanların bir çok deneyimleri mevcut. Bilim kurgu filmlerinde izlediğimiz telepati senaryolarının gelecekte gerçekleşmesi olası.

Bilim gizemli bir dünya. İnsan daha da gizemli bir yaratık. Bilim ile insanın kesişim kümesi her zaman merak edilen bir konu oldu. Belki de gelecekte evrimleşiriz ve telepati doğal bir yetenek haline gelir.


Bu makaleyi 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Admin

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, insanların faydalı bilgiler edinmesini sağlamak amacım. Müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir