Teknoloji & Haber

Snapchat Artık Android’de iPhone’dan Daha Fazla Kullanıcıya Sahip

Snap, Snapchat’in artık iPhone’dan çok Android kullanıcıları arasında daha popüler olduğunu ortaya koyan Q1 2021 mali sonuçlarını açıkladı. Şirketin 2021’in ilk çeyreğinde günlük 280 milyon aktif kullanıcısı vardı ve bunların çoğu sosyal medya platformuna iPhone yerine bir Android cihazdan erişiyordu.

Snapchat ayrıca günlük aktif kullanıcı tabanının yıllık% 22 artışla 51 milyon artışla 280 milyona yükseldiğini gördü. Snap’in CEO’su Evan Spiegel, bunu şirketin yeni içeriğe yaptığı yatırımla birlikte COVID-19 salgınına bağladı.

Snap ayrıca, bu çeyrekte 770 milyon dolar ile güçlü bir gelir artışı bildirdi ve geçen yıla göre yüzde 66 artış gösterdi. Spiegel, şirketin yeniden açılma çabalarından faydalandığını, bunun da katılımın artmasına ve “daha büyük arkadaş grupları arasında daha fazla konuşmaya” neden olduğunu söyledi. Spiegel, “Amerika Birleşik Devletleri’nde Şubat ayı sonlarında işler açılmaya başladığında, Hikaye gönderme ve Snap Haritası ile etkileşim gibi temel davranışlarda dönüm noktaları gördük,” dedi. “Daha yakın zamanlarda, insanlar daha geniş gruplar halinde sosyalleşmeye başladıkça, Mart ayının sonlarında Snapchat’ta yeni arkadaşlıklar ve iki yönlü iletişim oranlarında bir artış yaşandı.” Snapchat eskisi kadar popüler olmasa da popülerliğini korumaya çalışıyor.


Bu makaleyi 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Admin

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, insanların faydalı bilgiler edinmesini sağlamak amacım. Müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir