Güvenlik

Android Telefona Dışardan Uygulama Yüklerken Dikkat Edin

Android telefona dışardan uygulama yüklerken dikkat edin. Play store dışında android telefonunuza uygulama yüklediğinizde bilgilerinizi sızdırma ihtimali çok yüksek. Virüs yazılımlara dikkat.

Android Telefona Dışardan Uygulama Yüklemek Güvenli Mi?

Yakın zamanda android işletim sisteminde yaşanan uygulama çökmeleri sonrasında android telefonun güncellenmesi ile problem çözüme kavuşturulmuştu. Ancak yazılım korsanları tarafından hazırlanan ve play store dışında harici apk dosyaları ile güncelleme yapılması için paylaşımlar yapıldı.

Play store dışında paylaşılan apk dosyaları google tarafından kontrol edilmediği için, içerisindeki yazılım bilinmemektedir. Bu nedenle dışarı bilgi sızdırması ve sizin kişisel verilerinizi başka bir kişi ile paylaşması olası bir durumdur.

Yakın zamanda yapılan incelemeler ile birlikte bu dosyaların birçoğunda zararlı yazılım tespit edilmiş ve bilgilerin başka bir konuma aktarıldığı bilinmektedir.

Play Store Dışında Yazılım Yüklemeyin !

Google play store, paylaşılan her yazılım için güvenlik testlerini yapmakta ve kendi standartlarına uygun olmayan yazılımları kabul etmemektedir. Bu nedenle uygulamalarınızı sadece google play üzerinden yüklemeniz önerilmektedir

Bilgilerinizin dışarı sızdırılmasına izin vermeyin.


Bu makaleyi 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Admin

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, insanların faydalı bilgiler edinmesini sağlamak amacım. Müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir