Forumteams

Teknoloji Haberleri Paylaşım Portalı

WhatsApp’a gelecek yenilikler açıklandı!

Sesli mesajın hızını arttırma

WhatsApp yeni bir sesli mesaj özelliği üzerinde çalışıyor. Bu özelliğin, kullanıcıların sesli mesajın oynatıldığı hızı kontrol etmesine izin verdiği söyleniyor. 1x hıza ek olarak, kullanıcılar, ses dosyalarını 1.5x veya 2x hızlarında oynatabilecek.

Çoklu cihaz desteği

Bu özellik sayesinde WhatsApp kullanıcıları aynı anda birden fazla cihaza giriş yapabilecek. Bu özellik şu anda geliştirme aşamasında. Bu özellik Kasım ayında iPhone için WhatsApp’ın beta sürümünde görüldü. Şu anda WhatsApp, aynı anda yalnızca iki cihazı, yani bir telefonu ve bir masaüstü bilgisayarı destekliyor. Yeni çoklu cihaz desteğinin, kullanıcıların tek bir hesapta dört cihaza kadar eklemesine izin verilecek.

Bu özellik kullanıma sunulduğunda, masaüstüyle birlikte iPad ve iPhone’unuzdan aynı anda oturum açabileceksiniz.

Daha sonra oku

Daha sonra oku özelliğinin WhatsApp’taki mevcut Arşivlenmiş Sohbetler özelliğinin geliştirilmiş bir sürümü olduğu söyleniyor. Bir sohbet daha sonra okunmak üzere taşındığında, WhatsApp bu sohbet için bildirim gönderilmeyecek. 

Kaybolan görüntüler

Kaybolan görüntüler özelliğine gelince, WhatsApp’ın kendi kendini yok eden mesajlarına benzemesi ve bir süre sonra sohbetten otomatik olarak silinmesi bekleniyor. Bu özellik kısa süre içerisinde iOS ve Android’e gelecek.


Bu makaleyi 1 dakikada okuyabilirsiniz.