WhatsApp ile para transferi dönemi başlıyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların birbirlerine para transferi yapmalarını sağlayacak.

Facebook bünyesinde hizmet veren WhatsApp, ödeme hizmeti özelliğiyle gündemde. Hindistan’da yürürlükte olan para transferi özelliği daha fazla kullanıcının hizmetine sunulacak.

Facebook, WhatsApp Pay özelliğini Brezilya’da sunmak istemiş, yasal engel ile karşılaşmıştı. Brezilya Merkez Bankası, Visa ve Mastercard’a da uyarıda bulunmuştu. Bu nedenle WhatsApp Pay askıya alınmıştı. Brezilya Merkez Bankası ile Facebook arasındaki gerginlik ortadan kalktı.

Brezilya Merkez Bankası Visa ve Mastercard kartları ile WhatsApp kullanıcılarının birbirlerine para göndermelerine izin verecek. Özellik uçtan uca şifreleme teknolojisiyle korunacak. Facebook, WhatsApp Pay özelliği ve Alışveriş özelliğinin entegre çalışmasını istiyordu. Bu sayede kullanıcılar WhatsApp üzerinden ürün satın alabileceklerdi. Ancak bu özellik için onay çıkmadı. Kullanıcılar sadece birbirlerine para transferi yapabilecekler.

1 milyar aktif kullanıcısı bulunan uygulamanın özelliği diğer ülkelerde de faaliyete sokması bekleniyor.

admin

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, insanların faydalı bilgiler edinmesini sağlamak amacım. Müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir