Forumteams

Teknoloji Haberleri Paylaşım Portalı

Van Gölü’ne Oy Yağmuru: NASA’nın Sitesi Çöktü

NASA tarafından düzenlenen “Dünya Turnuvası” adlı çevrim içi fotoğraf yarışması, bu yıl 8 Mart’ta 32 kareyle görücüye çıktı. Yarışmada, Van Gölü‘nün uzaydan çekilen fotoğrafı ve “Hareketli Yıldızlar” başlıklı fotoğraf, finale kalan iki fotoğraf oldu.

earthobservatory.nasa.gov/tournament-earth” internet sitesindeki oylama, ABD yerel saatiyle 12 Nisan saat 12.00’de sona ereceği açıklanmıştı. 

Oylama sırasında ise NASA’nın web sitesi çöktü. Oy kullanmak için siteye giren kişiler, “Sorry, earth observatory is not available right now (Üzgünüm, dünya gözlemevi şu anda kullanılamıyor)” yazısıyla karşılaştı.

Devlet erkanı oy çağrısında bulundu

Oylamanın son gününde devlet erkanı da sosyal medyada yapılan paylaşımlarla oy istedi. Oy çağrısında bulunan isimler arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da yer alırken, Milli Savunma Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü gibi kurumlar da destek verdi.


Bu makaleyi 1 dakikada okuyabilirsiniz.