Web Tabanlı Dökümanlar

Google Chrome Kısayol Tuşları

Chrome’da kullanabileceğiniz hayat kurtaran, işinizi kolaylaştıran kısayol tuşlarından bahsedeceğiz. Bu kısayol tuşları sayesinde daha hızlı gezinti yapabileceksiniz.

Ctrl + Shift + T: Hepimizin henüz işimiz bitmemişken sekmeyi yanlışlıkla kapattığımız zamanlar olmuştur. Kapanan sekmeyi açmak için de çoğumuz Geçmiş’e giriyordur. Bu kısayol tuşu sayesinde kapattığınız sekmeyi açabilirsiniz. Tuşlara basmaya devam ederseniz kapanmış sekmeleriniz açılmaya başlar.

Ctrl + 1, +2,+3 :  Sekmeler arasında geçiş yapmak için fare kullanmaya gerek yok. Ctrl tuşuna bastıktan sonra istediğiniz bir rakama basarsanız örneğin; Ctrl + 3 yaparsanız 3. sekmeye gidersiniz.

Ctrl + Enter: İnternette dolaşırkenadres çubuğuna gitmek istediğiniz sitenin adresini yazdığınızda örneğin, www.pcwebim.com yazdığınızda www ve .com’u koymanız gerekiyor yoksa siteye giremiyorsunuz. İşte bu tuş kombinasyonu sayesinde sadece pcwebim yazıp Ctrl + Enter yaparsanız www ve .com kendiliğinden gelecektir.

Alt + Enter: Mevcut sekmede adresi yazdıktan sonra bu tuş kombinasyonunu uygularsanız site yeni sekmede açılır.


Bu makaleyi 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Admin

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, insanların faydalı bilgiler edinmesini sağlamak amacım. Müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir