Genel Blog Yazıları

Facebook İşletme Sayfası Açma

Facebook İşletme Sayfası Nasıl Açılır?

Facebook e-ticaret için önemli bir sosyal medya mecrasıdır. Kullanımı azaldığı düşüncesinin aksine hala en fazla sonuç veren sosyal medya aracıdır. Bu nedenle Facebook işletme hesabınıza yatırım yapmak sizin için oldukça iyi bir seçenek olacaktır.

1- Sayfa Türü Seçimi
İşletme sayfası oluşturmak için önce bir Facebook hesabı oluşturmaya ihtiyacınız var. Facebok hesabınızdan işletme sayfası kurmak, reklam yayınlamak, işletme sayfasını düzenlemek gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Facebook hesabınızda üst menüde sayfa oluştur seçeneğine tıklayarak işletme sayfası oluşturmaya başlayabilirsiniz.

2- Sayfa Oluşturma
Sayfa oluşturma ekranında 6 adet işletme tipi seçeneği ile karşılaşacaksınız, Buradan sayfanızı hangi amaçla oluşturmak istediğinize bağlı kalarak seçim yapmanız gerekiyor.

3- Facebook Profil Fotoğrafı Ebatları
Kurumsal hesap oluştururken ilk önce işletmenin profil resmini yüklemeniz gerekir. Ancak isterseniz bu işlemleri sonra da gerçekleştirebilirsiniz. Seçeceğiniz fotoğrafın ebatları bilgisayar için; 170×170 piksel, mobil için; 128×128 piksel olmalıdır.

4- Facebook Kapak Fotoğrafı Ebatları
Profil fotoğrafı yüklemenin sonrasında kurumsal sayfa için kapak fotoğrafını yüklemeniz de gerekir. Profil fotoğrafı gibi kapak fotoğrafınızı da daha sonradan ekleyebilirsiniz. Facebook işletme sayfası kapak fotoğrafı ebatları bilgisayarlar için; 820 piksel genişlik, 312 piksel uzunluk olması gerekir. Mobil için; 640 piksel genişlik, 360 piksel uzunluk olması gerekir.Aynı zamanda kapak fotoğrafları 100 kilobayttan küçük olmalıdır

5- Benzersiz URL Oluşturma
İşletme sayfası kurulunca Facebook eksikliklerinizi gidermek için ip uçları önerir. İlk yapmanız gereken benzersiz bir Url oluşturmak olacak. Profil fotoğrafının altındaki sekmeden veya ayarlar seçeneğinden benzersiz bir Url oluşturabilirsiniz. Bu kısma firmanın adını yazmanız yeterli olacaktır.

6- İşletme İle İlgili Tanıtım Yazısı Yazın
Sayfa ip uçları kısmında sayfa hakkında tanıtım yazısı yazmanız gerekir. Bir kaç cümlelik olan bu açıklama sayfanın ne hakkında olduğunu yazabilirsiniz. Firmanın kısa bir tanıtımını yapabilirsiniz.

7- Sayfa Düğmesi Ekleme
Sayfa düğmeleriniz kapak fotoğrafının altında yer alır. Sayfayı ziyaret edecek kullanıcıların ilk gördükleri seçeneklerden biri sayfa düğmesidir. Bu sebeple sayfa düğmesi butonunun içeriğinde bulunan bilgiler çok önemlidir. Sayfa düğmesi seçeneklerinizi sizin için sıraladık.

1-İşletmeden rezervasyon yapma seçeneğinin altında şimdi rezervasyon yap seçeneğini ekleyebilirsiniz. 

2-Senin işletmenizle iletişime geçme seçeneğinde, şimdi ara, bizimle iletişime geç, mesaj gönder, kaydol, fiyat al, e-posta gönder gibi seçenekler bulunur. Dilediğinizi seçerek bu seçeneklerle bağlantılı yönlendirmeler oluşturabilirsiniz.

3-İşletme hakkında daha fazla bilgi al seçeneği oluşturarak işletme tanıtım videolarına eşleştirebilir ya da daha fazla bilgi al seçeneği ekleyerek kurumsal web sitenize yönlendirme yapabilirsiniz.

4-Alışveriş yapma veya bağışta bulunma butonu e-ticaret siteleri için bulunur. E-ticaret sitenizdeki satın al sayfasına veya mağazaya yönlendirebilirsiniz.

5-Uygulama indirme veya oyun oynama seçeneği de kullanılabilir. Bu yöntemle uygulama indirme sayfalarına ya da oyun oynama sayfalarına yönlendirme yapabilirsiniz.

6-Topluluğa katılma seçeneğiyle kullanıcıları bir gruba yönlendirebilirsiniz.
Tüm bu adımları tamamladığınızda işletme hesabınız kullanıma hazır hale gelecektir.

https://www.forumteams.com/konu-facebook-isletme-sayfasi-acma.html


Bu makaleyi 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Admin

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, insanların faydalı bilgiler edinmesini sağlamak amacım. Müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir