Teknoloji & Haber

Eski Google Çalışanlarından Yeni Arama Motoru: Neeva

Google’ın eski reklam başkanı Sridhar Ramaswamy tarafından kurulan Neeva isimli bu yeni arama motoru şirketi Google’ın rakibi olmaya aday.

Çok uzun zamandır pazarın tek hakimi olan Google, beklenmedik bir rakibe karşı mücadele etmek durumunda kalabilir. Yeni arama motoru Neeva, eski Google üst düzey yöneticilerinin ortaya çıkardığı bir girişim.

Neeva kadrosunda yer alan isimlerden Sridhar Ramaswamy, daha önce Google Ads’den sorumlu başkan yardımcılığı görevini üstlenmişti. Bir diğer Google kökenli isim olan Vivek Raghunathan ise YouTube‘da para kazanma politikalarını belirleyen isim olarak gösteriliyordu.

Şu anda beta aşamasında testleri devam eden arama motorunun diğer arama motorlarından bir farkı olacak. Bu arama motoru daha kişiselleştirilebilir ve reklamsız olacakWeb sitelerinden ve yaptıkları açıklamalara göre Neeva kullanıcılarına reklamsız ve gizlilik vaat ediyor. Ayrıca kullanıcı gizliliğine büyük özen gösterecek. Bakalım Neeva söz verdiği yenilikleri gerçekleştirebilecek mi?


Bu makaleyi 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Admin

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, insanların faydalı bilgiler edinmesini sağlamak amacım. Müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir